Aktivní firmy na prodej aneb za kolik vaši firmu prodat?

0
43

Patříte-li mezi skupinu úspěšných podnikatelů, kteří ovšem pomalu a jistě ztrácí životní elán a chuť k dalším podnikatelským nápadům, pak nastává ta pravá chvíle začít přemýšlet nad prodejem firem. V současné době se nejedná o nic neobvyklého, protože pokud podnikatel nemá následovníka nebo se mu nechce na trhu dále působit, obrací se s žádostí o radu na specializovanou společnost zastupující aktivní firmy na prodej.

Jak začít proces prodeje?

Všem je vám asi jasné, že aktivní firmy na prodej není možné nabízet v běžných inzerátech, protože je třeba oslovit specifickou cílovou skupinu. Proto byste se měli obrátit na specializovanou poradenskou společnost, která zastupuje firmy na prodej již několik let. Prodej firmy totiž vyžaduje získání velkého množství informací, a to jak z oblasti vize a strategie, ale také z oblasti obchodu a účetnictví. Tyto analýzy následně pomohou při hledání vhodného kupce a při stanovení prodejní ceny.

Kdo má o vaši firmu zájem?

Jakákoliv firma na prodej si na trhu může najít svého kupce, pokud mu nabídnete vhodné informace a příběh, kterému nebude možné odolat. Pro kupujícího je naprosto zásadní hlavně perspektiva vaší firmy a její výhled do budoucna. Připojíte-li k ní navíc atraktivní příběh a smysluplnou vizi, buďte si jistí, že kupce najdete bez problémů. Velkou výhodou je navíc pomoc od zkušených prodejců, kteří potenciální kupce shromažďují v rozsáhlé databázi.

Kolik činí prodejní cena?

Bohužel hlavním problémem při prodeji aktivních firem je stanovení přijatelné prodejní ceny. Jako prodávající totiž chcete nastavit maximální možnou cenu, zatímco kupující by nejraději zaplatil naprosté minimum. A právě zde přichází ke slovu zkušený prodejní specialista disponující vhodnými dovednostmi a psychologickými znalostmi. Díky jeho jednání se vám podaří s kupujícím dosáhnout smíru bez jakýchkoliv zbytečných přítahů.

Pokud si nevíte se stanovením prodejní ceny vaší firmy rady, neváhejte se obrátit na specializovanou společnost. Její odborníci vám rádi poradí.

Předchozí článekJak harmonizovat své tělo? Napoví nejen Kozorohům drahé kameny
Další článekKde najít novou práci?