Ponožkám Dedoles se nedaří. Nemají peníze a neumí splácet závazky

0
152
Young woman playing with dog

Společnost Dedoles čelí krátkodobým problémům s dostatkem hotovosti, když z důvodu dramatického poklesu na trhu e-commerce, válce na Ukrajině a obecné nejistotě spotřebitelů z rostoucí inflace není dočasně schopna splácet všechny své závazky včas.

Jak dále informuje samotná firma, v reakci na tuto situaci přijala zásadní racionalizační opatření, připravila ozdravný plán a vstupuje do procesu restrukturalizace. Plán je zaměřen na aktivní prodej a zlepšení cash flow firmy. Společnost zároveň sama požádala soud o ochranu před věřiteli, která by jí měla poskytnout dostatečný čas na ozdravení firmy.

„V Dedolesu se nám za deset let podařilo vybudovat unikátní byznys model, který je schopen reagovat na aktuální potřeby zákazníka, stali jsme se tak největším českým e-shopem. To, že náš model funguje dobře, dokazují nejen finanční ukazatele v uplynulých letech, ale také to, že navzdory složitým časům jsme stále schopni generovat tržby, expandovat a prodávat naše produkty ve 21 zemích. Dedoles proto potřebuje pouze získat čas na ozdravení, k čemu chceme využít dostupné legislativní nástroje. Nehledáme cestu, jak odepsat naše dluhy, ale právě naopak, chceme splatit naše závazky,“ uvedl CEO společnosti Jaroslav Chrapko.

Female Beauty In Underwear Relaxing At Home And Drinking Coffee

Na základě pozitivních výsledků, kdy se společnosti podařilo zvýšit tržby na 92 ​​milionů. eur, se v roce 2021 připravovala na ambiciózní růstový program. Během uplynulého roku zásadním způsobem zvýšila počet zaměstnanců a investovala nejen do marketingu a budování značky, ale také do informačních systémů a zejména do nového skladu. K očekávanému růstu však nedošlo. E-commerce zároveň ve srovnání s obdobím lockdownů a vrcholící pandemie zažívá šok a pokles iv jiných firmách v sektoru, a tím neposkytuje dostatečnou míru stability pro zájem strategických investorů.

Předchozí článekDůchody v Česku vzrostou letos třikrát, přilepší si zejména bohatší penzisté
Další článekZemřel vám blízký? Na jaké dávky máte nárok?